Prowadził bez uprawnień, za to pod wpływem marihuany

23.10.2023   Autor: Redakcja
499---409
Policjanci z Margonina zatrzymali kierowcę, który prowadził auto pod wpływem narkotyków. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w centrum Szamocina. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. W związku z posiadaną informacją o wcześniejszej karalności mężczyzny za posiadanie narkotyków, policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli osobistej.

– Zarówno przy kierowcy, jak i w jego bagażu nie znaleziono żadnych zabronionych prawem przedmiotów czy substancji. Jednak policjanci widząc jego nerwowe zachowanie nie odpuścili i postanowili sprawdzić, czy zatem nie kieruje on pod wpływem narkotyków. Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem marihuany. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie powinien w ogóle kierować, gdyż nie ma do tego uprawnień – informuje st. sierż. Karolina Smardz-Dymek, rzeczniczka prasowa chodzieskiej policji.
W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez stosownych uprawnień, co stanowi wykroczenie oraz za przestępstwo kierowania autem pod wpływem środka odurzającego, co zagrożone jest karą więzienia do lat 2.

Zdjęcie: KPP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group