Bieg charytatywny i piknik rodzinny na stadionie powiatowym

22.09.2023   Autor: Redakcja
613---865
W sobotę, 23 września, na stadionie powiatowym przy Okrzei w Pile odbędzie się 7. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Towarzyszyć mu będzie Rodzinny Piknik z wieloma atrakcjami dla najmłodszych.
 
Piła po raz pierwszy dołącza do tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jednocześnie w 12 miastach Polski. Cel biegu jest niezwykle szczytny. Fundacja Charytatywna PKO BP zbiera na stypendia dla młodych sportowców. Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież, dorosłych, członków klubów i stowarzyszeń sportowych.
W godz. od 10.00 do 11.00 odbędzie się bieg główny, w którym mogą wziąć udział osoby powyżej 14. roku życia. W biegu będą stratować 5-osobowe drużyny. To bieg sztafetowy. Liczy się liczba uczestników i dystans, jaki przebiegną w ciągu godziny. Okrążenia pokonane przez biegaczy zostaną przeliczone na złotówki, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny biegu. Od godz. 12.00 rozpoczną się biegi dzieci, w zależności od wieku, na różnym dystansie 100, 200 i 400 metrów.
 
Na biegi można się zapisać w dniu biegu, w biurze zawodów, czynnym od godz. 8.00.
 
Biegom towarzyszyć będzie też piknik rodzinny. A wśród atrakcji zaplanowano m.in.:
  • strefę zabaw i gier sportowych,
  • strefę malucha z atrakcjami dla najmłodszych,
  • strefę familijną z wielkoformatowymi grami i zabawami podwórkowymi,
  • strefę relaksu dla rodzin.
 
Ambasadorem Biegu w Pile będzie Tomasz Czubak, lekkoatleta, czterokrotny mistrz Polski i rekordzista kraju w biegu na 400 m.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group