„Ku lepszej condycyi miasteczka Złotów” – turniej husarski

26.05.2023   Autor: Kamil Kończewski
305---248
Turniej husarski pod nazwą „Ku lepszej condycyi miasteczka Złotów” odbędzie się w weekend na Półwyspie Rybackim. Husarze, czyli żołnierze elitarnej skrzydlatej jazdy Rzeczypospolitej, pokażą umiejętności jazdy konnej oraz posługiwania się bronią, w tym bronią palną.

– Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na wydarzenie pod tytułem “Złotowski piknik historyczny”. Jest to impreza organizowana w ramach budżetu obywatelskiego ze środków Gminy Miasta Złotów. Zapraszamy na pokaz turniejowy ligi husarskiej województwa kujawsko-pomorskiego. Będzie z nami grupa rekonstrukcji rzemiosła średniowiecznego z Wałcza. Będą również lokalni rzemieślnicy, którzy będą prezentować dawne techniki używane przez mieszkańców Krajny i Ziemi Złotowskiej – mówi Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektorka Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprezentuje pokaz musztry oraz turniej husarski z komentarzem i opowieściami o historii husarii. W pokazie husarze zademonstrują, jak się włada bronią, czyli szablą, kopią czy rohatyną. Piknik historyczny rozpocznie się w jutro, czyli w sobotę, o godzinie 13.00. Pokaz będzie można też zobaczyć o tej samej godzinie w niedzielę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group