Bez prawa jazdy, wyprzedzał na ciągłej, a w aucie kobieta w ciąży

26.05.2023   Autor: Redakcja
360---81
Patrol motocyklowy pilskiej komendy zatrzymał wczoraj 29-letniego mężczyznę, który wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej. Jak się później okazało – nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w swoim samochodzie przewoził ciężarną partnerkę. Za to nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem.

– Wczoraj o godzinie 12:00 policjanci z pilskiej drogówki patrolowali Drogę Krajową nr 10 na odcinku naszego powiatu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli kierującego mercedesem, który zaczął wyprzedzać inne samochody tuż przed skrzyżowaniem. Dodatkowo obowiązywał tam znak poziomy P-4, czyli tzw. linia podwójna ciągła, zakazująca przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią – informuje sierż. Magdalena Mróz z KPP w Pile.
W trakcie kontroli okazało się, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co gorsza, podróżowała z nim jego partnerka, która była w zaawansowanej ciąży. Poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Wyrzysk naraził na niebezpieczeństwo swoich najbliższych, a także innych na drodze.

Za popełnione wykroczenie, związane z wyprzedzaniem w miejscu niedozwolonym, kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Natomiast za jazdę pomimo braku uprawnień mężczyzna odpowie przed sądem – grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

fot. KPP Pila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group