Przemoc w rodzinie zastępczej. Policja odebrała rodzicom 12 dzieci

25.05.2023   Autor: Redakcja
855---347
Dzieci trafiły do szpitala, gdzie zostały zbadane. Najpierw policjanci odebrali dwoje czterolatków po tym, jak w przedszkolu nauczyciele zauważyli u nich obrażenia ciała. Rodziców zastępczych, którzy mieli pod opieką 12 dzieci zatrzymali policjanci z Wągrowca.

Wczoraj około południa zespół ratownictwa medycznego został wezwany do przedszkola w Wiatrowie. Na miejscu byli już policjanci. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia przemocy w stosunku do dwójki czterolatków – chłopca i dziewczynki. Dzieci trafiły na oddział pediatryczny wągrowieckiego szpitala.

– Rzeczywiście potwierdzono zmiany, zasinienia, ślady przemocy fizycznej na ciałach tych dzieci – powiedział nam dr Przemysław Bury, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

Po zbadaniu chłopca i dziewczynki, lekarz dyżurny poinformował o wynikach badania policjantów, którzy odebrali rodzicom zastępczym pozostałe 10 podopiecznych, których także przywieziono do szpitala. Po przeprowadzeniu badań lekarze zdecydowali, że nie ma potrzeby, żeby dzieci pozostały w szpitalu. Z wyjątkiem tej pierwszej dwójki, bo czterolatki  – chłopiec i dziewczynka nadal są na oddziale.
Pozostałe dzieci, po badaniu i wykonaniu dokumentacji fotograficznej, zostały wczoraj wieczorem przekazane do rodzin zastępczych, które w międzyczasie znaleźli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – powiedział dr Bury. Dyrektor szpitala podkreślił też, że także u 10 dzieci, które opuściły szpital lekarze znaleźli ślady przemocy fizycznej.

– Te najmłodsze relacjonowały, że biła ciocia, a wujek krzyczał na nie – mówi dr Przemysław Bury.

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group