Pogoda. Żegnamy przymrozki. Nadchodzi prawdziwe ciepło

11.05.2023   Autor: News4Media
663---80

To już koniec przymrozków – zapewniają synoptycy. Druga połowa maja ma być ciepła i bardzo ciepła. Temperatura przekroczy 25 stopni Celsjusza. Zacznie się już w tym tygodniu.
       
Tylko do dziś (czwartek 11 maja) do godz. 7.30 – jak zapowiedział Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – możemy spodziewać się przymrozków. Pojawią się we wschodniej Polsce i w południowych powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego. I nareszcie je pożegnamy. Ustąpią miejsca ociepleniu, które zacznie się już dzisiaj.

Od czwartek 11 maja – prognozuje portal dobrapogoda.pl – temperatura zacznie rosnąć i zbliżać się, a nawet przekraczać 20 stopni C. Na zachodzie Polski może lokalnie popadać, mogą też wystąpić burze. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich.
- Według prognozy w drugiej połowie maja będziemy już mieli prawdziwą wiosnę. Będzie ciepło, a w  niektóre dni wręcz gorąco. Gdzieniegdzie temperatura może przekroczyć nawet 25 stopni – podkreśla dobrapogoda.pl
           
Po 13 maja możemy się spodziewać przelotnych deszczów i burz. Najbardziej deszczowo – przewidują synoptycy – będzie w południowych regionach Polski. Opadów będą na tyle duże, że nawet może dochodzić do podtopień. 

Im dalej na północ, tym deszczu będzie mniej. Najbardziej sucho będzie na Pomorzu, co z pewnością powinno ucieszyć osoby wypoczywające nad morzem.

News4Media/fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group