Za mało autobusów, a bilety za drogie

21.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
1154---316
Brak połączeń autobusowych i drogie bilety. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Łobżenicy, dla których to główne problemy związane z komunikacją w regionie. Wszystko rozbija się o pieniądze.

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkanki Łobżenicy. Kobieta skarży się na liczbę połączeń autobusowych do Piły. Według niej, syn, który dojeżdża do szkoły ma do wyboru tylko kilka linii. Wszystkie w godzinach porannych, a lekcje rozpoczynają się o różnych porach. Pierwszy autobus do Piły wyjeżdża o 6:30, kolejne o 6:45, 7:25, 7:45 i ostatni o 15:25.

– Jest tragedia, żeby stąd wyjechać, jak nie ma się samochodu – mówi jedna z mieszkanek. A inna dodaje – To jest ogromne obciążenie. 13 złotych do Wyrzyska i z powrotem to jest 26. Dla emeryta jest to duża kwota.Jak wynika z przysłanej do nas wiadomości, podróżna skarży się na drogie bilety autobusowe. Mieszkanka Łobżenicy pisze, że wykupienie “miesięcznego” to teraz koszt 240 złotych. Bilet normalny na trasie Łobżenica-Piła to wydatek od 18 do 21 złotych. Przedstawiciele przewoźnika, czyli pilskiej spółki PKS zapewniają, że nie wszystko od nich zależy.
Podstawowym składnikiem są ceny paliw i wynagrodzenia. To są dwa podstawowe składniki. Wiemy, że i jedno, i drugie w ostatnim czasie wzrosło. Wszystko występuje teraz w wyższych cenach, więc musi się to siłą rzeczy przełożyć na końcowego odbiorcę – tłumaczy Anna Chmura, kierownik działu przewozów pasażerskich PKS Piła.

Piszący do naszej redakcji zapewniają, że firma prowadząca usługi transportowe w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, za podobny kilometrowo odcinek pobiera opłatę 100 złotych miesięcznie. Nie rozumieją, dlaczego ceny przewoźnika, z którego korzystają są znacznie wyższe. Z kolei pilski PKS nie wyklucza, że w najbliższym czasie uruchomi kolejne połączenia z Łobżenicy. Wszystko zależeć będzie jednak od wsparcia z Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group