Darmowe szkolenia dla wychowawców klas

06.03.2023   Autor: Redakcja
261---813
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje w 2023 roku bezpłatne szkolenia dla nauczycieli – wychowawców klas szkół ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Pierwsze spotkanie on-line już 9 marca. 
Działanie ma na celu wsparcie szkół we wdrażaniu rekomendowanych programów profilaktycznych, zmniejszających zagrożenie niekonstruktywnym zachowaniem i problemami psychicznymi uczniów. Szkolenia współorganizowane są z zespołem ekspertów, autorów rekomendowanego programu profilaktycznego Projekt Lustro, a ich celem jest przygotowanie nauczycieli – wychowawców klas -  do realizacji programu ze swoją klasą.
 
Cykl szkoleń poprzedzi spotkanie informacyjne dla szkół i nauczycieli zainteresowanych wdrażaniem programu organizowane on-line 9 marca, które przybliży założenia programu, a także doświadczenia nauczycieli już realizujących Projekt Lustro w swoich szkołach. Pozwoli to poznać program także z praktycznej perspektywy doświadczeń i efektów wynikających z jego realizacji w szkole.
 
- To, w jaki sposób myślimy o sobie, determinuje nasze działania. „Projekt Lustro” jest świetnym sposobem na spojrzenie z boku na ten mechanizm. Warto pokazywać taką perspektywę, szczególnie dzieciom i młodzieży. Udział w projekcie z pewnością pomoże w działaniach profilaktycznych – podkreśla Paulina Stochniałek, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.  
 
Szkolenia współfinansowane są ze środków Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2022 – 2026. 
 
Więcej informacji na temat programu Projekt Lustro uzyskać TU.

Zespół Ekspertów odpowie na szczegółowe pytania dotyczące Projektu Lustro:
- Jerzy Rządzki, tel. 601 93 45 58, mail: kontakt@projektlustro.pl   
- Norbert Karaszewski, tel. 664 72 54 99

2. Koordynacja projektu:
- Departament Zdrowia UMWW,  tel. 61 626 63 50, mail: dz.sekretariat@umww.pl

opr. UMWW Poznań 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group