Pilscy strażacy potrzebują tylko 8 minut na dojazd do pożaru

14.02.2023   Autor: Artur Maras
---36
8 minut – tyle pilscy strażacy potrzebują by dojechać na akcję. To na tle Wielkopolski bardzo dobry wynik. Pilscy strażacy podsumowali miniony rok.  
 
- Taki miernik dla obywatela to jest średni czas dojazdu do działań i jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pilskiego osiągnęły bardzo dobry wynik, to jest 7-8 minut. W skali województwa to plasuje się bardzo wysoko. To jest efekt zaangażowania nie tylko funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, ale również rozbudowanej sieci jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu. Zaangażowania tych ludzi, wyposażenia, wyszkolenia itd. - tłumaczy bryg. Tomasz Grelak, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 
W ubiegłym roku pilscy strażacy brali udział w ponad 2 tys. zdarzeń. To nie tylko wyjazdy do niemal 200 pożarów, ale także pomoc przy wypadkach drogowych czy pogodowych anomaliach.  

Nowy rok to także nowe wyzwania. Jedno z najważniejszych do dokończenie budowy nowej siedziby pilskich strażaków przy ul. Moniuszki. Jej budowa ruszyła cztery lata temu. Na niemal 2,5 tys. metrów kwadratowych powstaje 8 podwójnych boksów garażowych, a także warsztat, myjnia samochodowa i pomieszczenia socjalne na piętrze. Dotąd rozbudowa siedziby PSP przy ul. Moniuszki kosztowała około 14 mln zł. W tym roku pilscy strażacy otrzymają także nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group