10 pytań PiS do Donalda Tuska

25.01.2023   Autor: Artur Maras
1247---
Lokalni działacze PiS z listą 10 pytań do Donalda Tuska. Pytali m.in. o polską obronność za czasów rządów byłego premiera.  
 
- Dlaczego kierowany przez pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski? Jednostki w Suwałkach, Legionowie, Lublinie i Siedlcach zostały zlikwidowane za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Tam, gdzie jest to kluczowe. Dlaczego pozwolono na to, aby ta wschodnia flanka Polski, a także flanka NATO została tak mocno odsłonięta? - pytał Marcin Porzucek, poseł PiS.

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości pytają także m.in. o umorzenie ponad 1 mld 200 mln zł długu rosyjskiemu Gazpromowi i likwidację planów powstania amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Dopytują, dlaczego ówczesny rząd nie blokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował powstanie Baltic Pipe? Kolejne pytania dotyczą planów sprzedaży grupy Lotos Rosjanom, a także przekazania im śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. To ogólnopolska kampania Prawa i Sprawiedliwości. Pilscy działacze chcieli przekazać pytania pilskiej posłance PO Marii Janysce. Biuro było zamknięte.

Oto pełna lista 10 pytań PiS do Donalda Tuska:
 
1. Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?
2. Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1,2 mld złotych rosyjskiej spółce Gazprom?
3. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku, całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?
4. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?
5. Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?
6. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom? 
7. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? Poziom ten wahał się wówczas pomiędzy 1,76-1,89 proc. PKB.
8. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?
9. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów, narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?
10. Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group