Nowy wóz strażacki dla druhów z OSP

19.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
---633
Trwa zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego auta dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzyniu. Do szczęścia strażakom brakuje jeszcze kilkaset tysięcy złotych.
 
Starania o sprowadzenie do Budzynia nowego auta trwają od 3 lat. W tym roku jednak działania strażaków się zintensyfikowały. Wszystko przez przypadającą na 2023 rok setną rocznicę powstania jednostki. Nowy samochód ma zastąpić prawie 20-letniego wysłużonego STARA.  
 
– Nowy sprzęt zawsze bardziej pomoże w ochronie gospodarstw przed pożarami. Prędzej dojadą, prędzej ugaszą.  
Zawsze jak wybuchnie jakiś pożar to pomoc przyjeżdża -
mówią mieszkańcy Budzynia.
 
Strażacy szacują, że koszt nowego, ciężkiego samochodu pożarniczego może wynieść blisko półtora miliona złotych. Urząd Miasta obiecał 700 tysięcy złotych. Druhowie z Budzynia wraz z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży starają się także o rządowe dofinansowanie w kwocie nawet 600 tys. złotych. Do zebrania zostanie zatem około 200 tysięcy. 
 
– Pomagać może każdy. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Na naszym Facebooku napisaliśmy takie pismo. Odzew już jest. Już pewne środki zaczęły spływać, także to bardzo miłe zaskoczenie. Staramy się i działamy – zapewnia Paweł Sell, prezes OSP Budzyń.
W 2022 roku strażacy z Budzynia wyjeżdżali do akcji 128 razy. Gasili 24 pożary. Dzięki pomocy mieszkańców gminy druhowie wyposażyli jednostkę w pralko-suszarkę, 3 piły motorowe i zestaw 6 specjalistycznych hełmów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group