Będzie bezpieczniej na przejściach

27.11.2022   Autor: AK
---
Podświetlane przejścia w Pile. Trwają prace na zebrach w przebiegu Drogi Krajowej nr 11. To inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.  
 
- W sumie doświetlimy 39 przejść dla pieszych, a ich łączny koszt wyniesie ponad 3 mln zł. Nowe oświetlenie wpłynie na zwiększenie widoczności, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. 
 

W sierpniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami robót. I tak powstają one na al. Niepodległości w przebiegu DK11 w pobliżu ulic: Królewskiej, Miłej. Promiennej, al. Wyzwolenia, Wałeckiej, Koszyckiej, Różanej Drodze, Koszalińskiej i Niemcewicza.  

W tej chwili drogowcy pracują nad przejściami na al. Piastów w pobliżu ulic: Piekarskiej, al. Jana Pawła II, 1 Maja, ul. Piłsudskiego. W kolejce czekają jeszcze przejścia w przebiegu drogi krajowej nr 11 na al. Poznańskiej w pobliżu ulic: Siemiradzkiego, Polnej i Strzeleckiej, Trzcianeckiej, Cichej i Motylewskiej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group