Pilska Nafta wreszcie przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych

18.11.2022   Autor: Redakcja
---578
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica od dziś ma windę. Najbardziej z tej inwestycji ucieszyła się uczennica, której rodzice apelowali o zlikwidowanie barier architektonicznych.  
 
- Bardzo się cieszę, że jest ta szkoła przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, i chciałabym też podziękować moim rodzicom, którzy również przyczynili się do tego, że jest ta winda, i bardzo się cieszę, że mogę się tu po prostu realizować swobodnie i tutaj się uczyć. Zanim ta winda powstała miałam lekcje tylko i wyłącznie na pierwszym piętrze, jako, że jestem na profilu biologiczno-chemicznym, a tam są pracownie, no to właśnie lekcje były tak przystosowane, że moja klasa miała zajęcia tylko na pierwszym piętrze - mówi Wiktoria Kontek, uczennica Zespołu Szkół im. S. Staszica w Pile. 
 
Ale i tak do budynku szkoły, po schodach wnosił ją tata. A później musiał jeszcze zanieść jej balkonik. Wiktoria chodzi do drugiej klasy. Teraz wreszcie będzie mogła z większą swobodą poruszać się po całym budynku. Na tę inwestycję niepełnosprawni uczniowie czekali od wielu lat.  
 
- Teraz jest wreszcie normalnie - przyznaje dyrektor szkoły.
Winda kosztowała 380 tys. złotych. 96 tys. z tej kwoty to dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, reszta pochodzi z budżetu powiatu pilskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group