Więcej płatnych stref parkowania w Wałczu

03.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---

Będzie więcej parkingów płatnych w Wałczu. Sądowa, Orla i Pocztowa to nowe ulice, gdzie za postój będą płacić kierowcy. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji miejskiej.  

Od lutego przyszłego roku ulice znajdujące się wokół kościoła parafii pod wezwaniem św. Antoniego oraz Sądu Rejonowego będą włączone do tak zwanej wałeckiej płatnej strefy parkowania. To newralgiczne miejsca, gdzie w dni robocze parkuje wielu kierowców. Zdania mieszkańców są podzielone: 

-Pogrzeb był na przykład mojego świętej pamięci męża, to nie miał, jak kondukt podjechać, bo pełno samochodów stało. Taka prawda. Nie miał, jak wyjechać ani stanąć. I bardzo dobrze niech będzie płatny.

-To jest jedyne miejsce, które chyba nie jest płatne tutaj w okolicy. Także myślę, że nie jest to dobry pomysł. - mówią. 

Powiększenie strefy płatnej o nowe ulice związane jest ograniczeniem w przyszłości miejsc parkingowych przy ulicy Kilińszczaków. Jednak głównym powodem zwiększenia obszaru płatnej strefy jest przede wszystkim zmotywowanie kierowców do parkowania samochodów na czas załatwiania swoich spraw w centrum miasta. -Widzieliśmy duże zagęszczenie w tej przestrzeni. Wiele osób wykorzystywało to miejsce do parkowania. Były to często samochody, które potrafiły stać przez cały dzień, blokując miejsce dla tej rotacji - powiedział burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski

Radni podjęli również decyzję o wyłączeniu z płatnego parkowania fragmentu ulicy Kilińskiego, a także skrócili obszar strefy płatnej przy ulicy Robotniczej. Jak zapewnił nas burmistrz w najbliższym czasie nie planuje się podwyżek opłat za parkowanie.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group