Bezpieczny przedszkolak

02.11.2022   Autor: Redakcja
---662

Policjanci z Wałcza zorganizowali dla najmłodszych akcję mającą na celu zwrócić uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Pomocnym w edukacji był wiersz pt. „Jak paw przez jezdnię przechodził”.


- Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Jasia i Małgosi w Wałczu zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię, po pasach bądź przy zielonym świetle. Starsze przedszkolaki utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola, a także numerów alarmowych. Podczas rozmów, zabaw ruchowych i innych sytuacji edukacyjnych dzieci mogły wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego - informuje oficer prasowy wałeckiej policji asp. Beata Budzyń


Policjanci posłużyli się podczas spotkania wierszem o niesfornym pawiu, który lekceważył przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane  pytania. Nie zabrakło również pytań do policjantów. Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie.

opr. i fot. KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group