Mosty na Gwdzie i Noteci w Ujściu do rozbiórki. Będą nowe

20.09.2022   Autor: Redakcja
---170
Jeszcze jesienią powinna ruszyć budowa dwóch nowych mostów w Ujściu. W ciągu miesiąca - dwóch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna podpisać umowę z wykonawcą. Firma PORR będzie miała trzy lata na zbudowanie od nowa mostów na Gwdzie i Noteci w przebiegu drogi krajowej nr 11.  
 
- Nie zapominajmy, że to będzie remont dwóch obiektów w tym samym czasie, jest tam między tymi obiektami dość krótka przerwa jednak i to wszystko wykonawca musi poukładać i zdecydować w jaki sposób ten ruch będzie się odbywał, tak, żeby ten ruch był w miarę płynny, i mamy nadzieję, że tak będzie, żeby nie było zbyt dużo utrudnień dla okolicznych mieszkańców - zapewnia Marcin Kucharczak z GDDiK Poznań. 
 
Wykonawca ma 36 miesięcy, bez okresów zimowych, na wykonanie zadania. Oba mosty zostały zbudowane w latach 50-tych minionego stulecia. Są już wyeksploatowane. Trzeba je rozebrać i na tym samym miejscu wybudować nowe, a przy tym zapewnić przeprawę tymczasową.  
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już rok temu ogłaszała przetarg na to zadanie. W pierwszym nie wyłoniono wykonawcy. Także drugi przetarg stanął pod znakiem zapytania. Najtańszą ofertę złożyła firma PORR. Była ona jednak o ponad 11 milionów złotych wyższa od zaplanowanego budżetu. Po analizie dokumentacji, GDDKiA postanowiło dołożyć brakującą kwotę i już nie ogłaszać trzeciego postępowania przetargowego. Inwestycja pochłonie 57 milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group