Termin remontu mostów w Ujściu się przeciągnie

21.07.2022   Autor: Redakcja
---866

Od jakiegoś czasu wiemy, że mosty w Ujściu na drodze krajowej nr 11 wymagają remontu. Kiedy się odbędzie? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg. Znów wszystkie oferty przewyższają zaplanowany budżet.  

-Na tę chwilę będziemy analizować oferty, czy one są prawidłowe i będziemy analizować kosztorys inwestorski i razem z kosztorysami ofertowymi, aktualnymi cenami na rynku czy możemy dołożyć taką kwotę, czy jednak będziemy ogłaszali trzeci raz - tłumaczy Marcin Kucharczyk z GDDKiA w Poznaniu. 

Pierwszy przetarg miał zostać rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku. Oferty były jednak za drogie. W drugim konkursie wzięło udział 6 firm; najtańsza propozycja przewyższa o ponad 11 milionów złotych zakładany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budżet. Na podjęcie decyzji: co dalej - GDDKiA ma dwa tygodnie.  

Mosty w Ujściu powstały w latach 50-tych minionego stulecia. Są mocno wyeksploatowane. Trzeba je rozebrać i w tym samym miejscu zbudować nowe. Będą miały większą nośność, chodnik oraz ścieżkę rowerową. Na wykonanie nowych przepraw w Ujściu wykonawca będzie miał 3 lata.  

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group