Będą nowe mosty na DK11. Kiedy budowa?

20.02.2019   Autor: Artur Maras
---

Dwa mosty w Ujściu, znajdujące się w ciągu drogi krajowej nr 11 czeka gruntowna przebudowa. Obiekty są w złym stanie i wymagają pilnego remontu - wykazała ekspertyza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej nowych mostów.

- Tak naprawdę będą budowane dwa nowe obiekty przez rzekę Gwdę i Noteć w ciągu Drogi Krajowej nr 11 w Ujściu. Jak dostaniemy wszystkie elementy, projekt, później kolejnym etapem jest uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i oczywiście ogłoszenie postępowania przetargowego i wybór wykonawcy na realizację ale warunkiem koniecznym do tego jest uzyskanie finansowania, więc jeżeli uzyskamy finansowanie to będzie realizacja - tłumaczy Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Zlecenie dokumentacji projektowej to pierwszy krok w realizacji tej inwestycji. Za niemal 290 tys. zł. wykona ją firma z Gdańska. Wykonawca ma ponad rok na stworzenie trzech koncepcji budowy wspominanych mostów. Jednocześnie Generalna będzie poszukiwać środków na realizacje tego zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zostanie rozpisany przetarg.

Mosty powstały w 1954 roku. Z przeprowadzonej ekspertyzy wynika, że są w fatalnym stanie i wymagają pilnej przebudowy. Niestety na tym etapie GDDKiA nie jest w stanie określić kiedy nowe obiekty miałyby powstać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group