Amfetaminę o wartości 3 mln zł przechwycili policjanci z Piły

12.09.2022   Autor: Redakcja
520---352
Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 3 mln złotych zabezpieczyli pilscy policjanci. Mundurowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno. Mężczyzna posiadał ponad 37 litrów substancji pozwalającej na wytworzenie 50 kilogramów amfetaminy.

Kryminalni z Piły mieli wcześniej informacje, że podejrzewany mężczyzna może mieć substancje niezbędne do wytwarzania narkotyków. Zatrzymali go 29 sierpnia w Wągrowcu. Dziś o tym oficjalnie poinformowali. 

- Na jednej z ulic policjanci zatrzymali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. W bagażniku samochodu zabezpieczyli dwa plastikowe pojemniki wypełnione tzw. płynną amfetaminą o łącznej pojemności ponad 37 litrów. Jest to substancja, która w tej ilości pozwala na wytworzenie 50 kilogramów czystego narkotyku w postaci amfetaminy - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, które jest zagrożone karą 12 lat więzienia. 33-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group