Trwają Mistrzostwa Świata modeli samochodów

10.09.2022   Autor: Artur Maras
---

W Pile trwają 15 Mistrzostwa Świata i 71 Mistrzostwa Europy modeli samochodów prędkich na uwięzi. Potrafią one rozwinąć prędkość ponad 300 km/h. Zawody potrwają do niedzieli.  

- Tor jest jednym z trzech najszybszych na świecie. Celem tych zawodów jest to, aby wybrać zawodnika, który ma model, który osiągnie największą prędkość. Zawody rozgrywane są w sześciu klasach, związane to jest z pojemnością silnika. Bazujemy na seryjnej produkcji silnikach modelarskich, ale wszyscy robią sobie modyfikacje, tak jak w Formule 1 czy 2 i to sprawia, że walczymy między sobą - mówi Marek Fechner - prezes Polskiego Stowarzyszenia Modelarzy Samochodów Prędkich.  


 

Oczywiście w duchu fair play. Do Piły, na tor przy stadionie żużlowym, przyjechało 85 zawodników z 11 krajów. O tytuł najszybszego walczy 130 modeli. Te małe pojazdy osiągają niebywałe prędkości, nawet ponad 300 km/h. Są tak szybkie, że trudno uchwycić je okiem kamery. Zawody rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do niedzieli. Poprzedzały je dwudniowe treningi na torze. Każdy chętny może przyjść i obejrzeć zmagania modelarzy. Zawody można także śledzić na żywo na youtubie: Polish Speed Model-Car Association

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group