Nowe połączenia autobusowe

24.08.2022   Autor: Artur Maras
---37
26 połączeń autobusowych przybędzie w powiecie pilskim od 1 września. To trzy trasy, którymi uczniowie mogą dojeżdżać do szkół powiatowych w Pile i poza nią. Powiat pozyskał na ten cel 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych.  
 
Nowe połączenia autobusowe będą funkcjonowały od września w dni nauki szkolnej. Oprócz uczniów będą mogli korzystać z nich wszyscy chętni.  
 
- Na terenie gminy Piła prowadzimy kilkanaście placówek oświatowych. Jest to kilka tysięcy uczniów i gros z nich dojeżdża m. in. z pozostałych gmin, nie tylko z gminy Piła właśnie w celu pobierania nauki. Dlatego uruchomiliśmy trzy trasy: Wyrzysk – Auguścin - Dziunin. To jest oczywiście trasa, która prowadzi do naszych szkół w Wyrzysku i w Łobżenicy - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

 
Dwie kolejne to Osiek nad Notecią - Wyrzysk - Łobżenica - Rataje oraz Piła - Mościska - Wysoka - Młotkowo - Wyrzysk. Linie obsługiwać będzie pilski PKS. 
 
- Część z tych kursów wzmocni i bardziej uatrakcyjni komunikacje autobusową, natomiast część miejscowości uzyska po raz pierwszy tę komunikację - wyjaśnia Ryszard Michałek, prezes PKS w Pile.  
 
Nowe połączenia powstały dzięki rządowej dotacji, na które powiat pilski pozyskał 200 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group