MOSiR wydłuża termin składania ofert na remont stadionu

18.08.2022   Autor: Artur Maras
---
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wydłuża termin składania ofert w przetargu na przebudowę stadionu żużlowo-piłkarskiego w Pile. Powodem ma być duże zainteresowanie oferentów.  
 
- Na ich prośbę i argumentację, że nie są w stanie w tak krótkim terminie, przygotować całej potrzebnej do złożenia oferty dokumentacji, zdecydowaliśmy się przedłużyć ten okres o kolejne trzy tygodnie. Jednocześnie też w ubiegłym tygodniu odwiesiliśmy postępowanie o udzielenie nam pozwolenia na budowę w starostwie powiatowym. Złożyliśmy kilka dokumentów, które mam nadzieje istotnie wpłyną na to postępowanie - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. 
 
MOSiR wydłużył czas na składanie ofert do 29 sierpnia. Zwycięska firma będzie miała rok na przebudowę stadionu. Co ciekawe warunki przetargu określają, że to wykonawca musi uzyskać pozwolenie na budowę. Jednocześnie MOSiR złożył w Starostwie Powiatowym w Pile wniosek o ponowne procedowanie swojego wniosku dotyczącego wydania pozwolenia. Jak tłumaczy dyrektor Kubicki ma to przyspieszyć cały proces w zależności od tego komu szybciej uda się uzyskać pozwolenie na budowę.  
 
Miasto na przebudowę stadionu przy Bydgoskiej pozyskało z Polskiego Ładu ponad 18,5 mln złotych dotacji. Resztę dołoży z własnego budżetu. Ile? To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu. Jedno jest pewne. Im później rozpocznie się przebudowa stadionu, tym więcej miasto będzie musiało z własnej kasy dołożyć do tej inwestycji. Wszystko przez wciąż rosnącą inflację. Kompleksowa przebudowa stadionu obejmuje trybuny, tor i boisko oraz park maszyn.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group