Jest przetarg na modernizację stadionu przy Bydgoskiej

28.07.2022   Autor: Redakcja
736---406
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile ogłosił przetarg modernizację stadionu żużlowo-piłkarskiego wraz z zapleczem sportowym przy ul. Bydgoskiej w Pile. Wykonawcy mają czas do 18 sierpnia na zgłaszanie swoich ofert. Potencjalny zwycięzca ma maksymalnie 14 miesięcy na wykonanie prac, licząc od dnia podpisania umowy. 

Saga w modernizacją stadionu przy ul. Bydgoskiej trwa już od wielu miesięcy. Na początku lipca dyrektor MOSiR Dariusz Kubicki oraz prezydent Piły Piotr Głowski zapowiedzieli ogłoszenie przetargu do 11 lipca. Stało się to dopiero dzisiaj, 28 lipca. Teraz wykonawcy mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 18 sierpnia. 

Przebudowa będzie polegała przede wszystkim na przebudowie toru żużlowego oraz przebudowie płyty boiska piłkarskiego, tak aby zgodnie z wymogami licencyjnymi Polskiego Związku Piłki Nożnej mogły tam się odbywać mecze nie tylko drużyn młodzieżowych i dziecięcych. Przebudowa toru polegać ma m.in. na:
  • zmianie geometrii toru,
  • nowej konstrukcji barier na łukach i prostych,
  • wyznaczeniu nowych stref bezpieczeństwa między torem a trybunami,
  • instalacji nowego oświetlenia, 
  • remoncie wieży sędziowskiej,
  • przebudowa istniejących trybun, czyli rozebranie istniejących i budowa nowych 4970 siedzisk.

Z kolei płyta boiska zmieni swoją wielkość zgodnie z wymogami licencyjnymi PZPN i powstanie system nawadniający murawę.
Powstanie nowy park maszyn, część biurowo socjalna i zaplecze sanitarne dla zawodników. Przewidziano również budowę budynku administracyjnego. Ponadto zmienią się strefy wejścia na stadion i zostaną wyznaczone strefy toalet dla kibiców oraz punkty gastronomiczne, a także sklep lub kasa. 

Zgodnie z dokumentacją przetargową to wykonawca będzie się ubiegać w starostwie o wydanie pozwolenia na budowę. 

A już dzisiaj o godz. 16.00 na jeszcze starym torze odbędą się eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z udziałem wychowanka Polonii Piła Marcina Ogrodnika. Wstęp na zawody jest bezpłatny. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group