Chcieli wyłudzić odszkodowanie "na konia"

05.07.2022   Autor: Redakcja
786---204
21 tysięcy złotych odszkodowania - tyle chcieli wyłudzić "na konia". Policja w Pile zatrzymała 38-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę. Oboje usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. 

Sprawa sięga 2021 roku, kiedy to doszło do wypadku na terenie stadniny koni w powiecie złotowskim. Poszkodowany został 28-letni mieszkaniec Złotowa, który pracował na terenie tego obiektu.

- Mężczyzna został uderzony przez konia w kolano i doznał poważnych urazów wymagających operacji oraz rehabilitacji. Po zakończeniu leczenia pracownik zwrócił się do właścicielki stadniny o wsparcie finansowe - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Na terenie stadniny znajdowały się ubezpieczone konie należące do właścicielki obiektu, ale również innych osób. Nie wszystkie były jednak ubezpieczone. W tej grupie był koń, który poturbował 28-latka.
- 38-letnia kobieta oraz 28-letni mężczyzna postanowili zmienić faktyczny przebieg zdarzenia i w 2022 roku przedstawili firmie ubezpieczeniowej historię, w której sprawcą wypadku był ubezpieczony koń właścicielki. W ten sposób domagali się odszkodowania w kwocie ponad 21 tysięcy złotych. Do wypłaty środków jednak nie doszło - dodaje policjant. 

Oboje usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Za popełnione przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group