Zwiększony dostęp pacjentów do chemioterapii w Pile?

10.05.2022   Autor: Redakcja
1196---258
Ośrodek Radioterapii w Pile zostanie objęty Narodową Strategią Onkologiczną? Tego dotyczyło spotkanie parlamentarnego zespołu ds. Rozwoju Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Posłowie zapowiedzieli wyjazdowe spotkanie na miejscu w pilskim ośrodku. 

Wielkopolskie Centrum Onkologii jako lider w leczeniu pacjentów onkologicznych zabiega o pieniądze z Narodowej Strategii Onkologicznej. Pozwolą one m.in. na rozwój dwóch filii WCO: w Kaliszu, a także tej w Pile. 

- Wzrost zachorowań na nowotwory, brak wystarczającej liczby specjalistów czy zwiększanie liczby badań profilaktycznych, aby można było wykrywać choroby onkologiczne na wczesnych etapach, to wszystko powoduje, że zaangażowaliśmy się poprzez ten Zespół na rzecz pomocy mieszkańcom Wielkopolski, aby mieli możliwość szybszego wykrywania oraz leczenia nowotworów – zaznaczał podczas spotkania poseł Jan Mosiński, wiceprzewodniczący zespołu.

Parlamentarzyści podczas posiedzenia podkreślali, że ważny jest rozwój ośrodka w Pile, by zwiększyć dostępność pacjentów do chemioterapii.

– Dla nas pacjentów dostęp do najnowszych metod leczenia jest bardzo ważny, dlatego popieramy inicjatywy i działania zmierzające do poprawy sytuacji pacjentów onkologicznych i jakości ich leczenia - podkreślała Krystyna Wechmann, prezes Koalicji Pacjentów Onkologicznych.
Choroby nowotworowe są jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych.

- W Wielkopolsce z racji zakresu i liczby wykonywanych świadczeń kluczową placówką w leczeniu tych pacjentów jest Wielkopolskie Centrum Onkologii. W związku z tym, chcemy wspierać podejmowane działania, mające na celu ułatwienie dostępu społeczeństwu do świadczeń, wykorzystując możliwości jakie daje Narodowa Strategia Onkologiczna. Ważne jest, aby współczesne metody leczenia były dostępne zarówno w Poznaniu, jak i w pozostałych regionach Wielkopolski. W stolicy regionu chcemy dodatkowo wspierać zapewnienie dostępności do wysokospecjalistycznych procedur, w tym do radioterapii protonowej – podkreślił poseł Bartłomiej Wróblewski, przewodniczący zespołu.

Posłowie zapowiedzieli wyjazdowe posiedzenie zespołu zarówno w filii WCO w Kaliszu jak i w Pile. 

opr. WCO Poznań 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group