Nawet 26 stopni! Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie nas rozpieszczać

06.05.2022   Autor: News4Media
489---86
Na tę chwilę czekało wielu z nas. Nadchodzący tydzień przyniesie nam namiastkę lata. Temperatura będzie bardzo wysoka. Nie ominą nas jednak burze.

Weekendowa pogoda będzie bardzo zróżnicowana. W sobotę i niedzielę – jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – na niebie w całym kraju będą pojawiać się chmury, które przyniosą przelotne deszcze, miejscami burze, a nawet grad. Termometry wskażą do 22 st. C.

W poniedziałek nieco się rozpogodzi, choć temperatura spadnie i w najcieplejszym miejscu wyniesie tylko 17 st. C., żeby we wtorek powrócić do wyższych wartości: wówczas termometry mogą wskazać nawet 22 st. Ustąpią również deszcze. Środa z kolei zachęci wielu z nas do pozostawienia w domu kurtek.
Mieszkańcy zachodniej Polski mogą spodziewać się bardzo ciepłej i przyjemnej aury – tam temperatura wyniesie maksymalnie 26 st. A towarzyszyć jej będzie dużo słońca. Nieco chłodniej będzie na północy i wschodzie – tylko 18 st. Tam też mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Czwartek niestety rozczaruje, bo niebo się zachmurzy, a w całym kraju możliwe będzie występowanie burz i deszczu. Utrzyma się jednak wysoka temperatura, która na południu wyniesie maksymalnie 25 st. Najzimniej będzie na północnym wschodzie – tylko 14 st. C. 

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group