12 kierowców zatrzymała pilska drogówka

19.04.2022   Autor: Redakcja
659---445
12 kierowców przez świąteczny weekend zatrzymali pilscy policjanci. W większości byli to nietrzeźwi. W dwóch przypadkach kierujący posiadali przy sobie narkotyki, a także prowadzili pod ich wpływem. 

Policjanci podsumowali świąteczne statystyki. 120 kierowców w powiecie pilskim przekroczyło dozwoloną prędkości. Aż w czterech przypadkach kierowcy stracili uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50km/h większą, niż dozwolona na terenie obszaru zabudowanego. Ponadto funkcjonariusze przebadali ponad 320 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano 8 nietrzeźwych. 

- Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 32-letni pilanin, który poruszając się w sobotnią noc samochodem marki Opel miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kolejnych dwóch mężczyzn kierowało pojazdami mimo obowiązującego ich sądowego zakazu.
Ostatnia dwójka została zatrzymana na terenie gminy Ujście oraz Wyrzysk. W pierwszym przypadku policjanci z Ujścia zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Kierował nim 26-letni pilanin, który miał zatrzymane prawo jazdy w związku z wcześniejszym kierowaniem pod wpływem środków odurzających. Mundurowi przebadali mężczyznę testerem narkotykowym, który potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie. Policjanci sprawdzili również rzeczy osobiste i pojazd 26-latka. W plecaku, który należał do mężczyzny znajdowało się 180 gramów amfetaminy
- relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Z kolei na terenie gminy Wyrzysk mundurowi zatrzymali kierowcę samochodu marki Renault. 36-latek był poszukiwany. Miał do odbycia karę 74 dni więzienia. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem i był pod wpływem amfetaminy. Miał też przy sobie kilka porcji tego narkotyku. 

We wtorek rano pilska drogówka przeprowadziła akcję „trzeźwy poranek”. Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

- Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku złamania sądowego zakazu przewidywana kara wynosi nawet 5 lat - dodaje policjant. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group