Policja zatrzymała pijaną kierującą bez uprawnień

06.04.2022   Autor: Redakcja
---681
Kierująca samochodem Daewoo Matiz uderzyła w betonowe ogrodzenie i zatrzymała się na środku jezdni. Była kompletnie pijana i nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. 
 

W środę przed godziną 14.00 policjanci ze Złotowa otrzymali informację o uszkodzonym pojeździe stojącym na środku jezdni na drodze Radawnica-Lędyczek. Kierująca próbuje uruchomić pojazd i odjechać. 

Kobieta tłumaczyła policjantom, że jechała do Złotowa, a gdy wyjeżdżała z drogi prowadzącej do jej posesji, uderzyła w leżące resztki ogrodzenia z cegieł. Kontynuując podróż kilkanaście metrów dalej, jej pojazd zgasł i zatrzymał się na środku jezdni. Mundurowi uznali, że kierująca była pod wpływem alkoholu. -Potwierdziło to wykonane badanie stanu trzeźwości, które wykazało w organizmie 50-latki ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych kierującej w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - informuje rzecznik prasowy złotowskiej policji mł. asp. Damian Pachuc

Uszkodzony pojazd został odholowany, a kobieta odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi grzywna od 5.000 do 60.000 zł. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień. 

opr. i fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group