Z Piły ruszyły pierwsze dary dla Ukraińców

26.02.2022   Autor: Redakcja
992---446
O godzinie 21.00 z Placu Staszica w Pile odjechało w kierunku polsko-ukraińskiej granicy kilka busów wypełnionych darami dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Auta z powrotem przywiozą Ukraińców do Poznania i być może do Piły. 

W sobotę mieszkańcy Piły przynosili w różne miejsca zbiórek dary dla Ukraińców poszkodowanych w wyniku inwazji dokonanej przez Rosję. Zbiórki trwały m.in. w Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkole Podstawowej nr 11 i Liceum Salezjańskim. Pilanie przynosili prowiant, wody mineralne, koce, środki higieniczne czy zabawki dla dzieci. Część z tych darów o godz. 21.00 została zapakowana do busów stojących na Placu Staszica przed Urzędem Miejskim i odjechała w stronę polsko-ukraińskiej granicy. Tam zostanie przekazana najbardziej potrzebującym uchodźcom. 

Busy nie wrócą do Wielkopolski puste. Przywiozą uchodźców do Poznania, a być może również do Piły. 

Jeśli ktoś chciałby jeszcze coś przynieść, ma taką szansę. W niedzielę od 8.00 do 10.00 również na Placu Staszica będzie stał autobus gotowy do wyjazdu na Ukrainę. Najbardziej potrzebne są naładowane powerbanki, kubki termiczne, termosy, latarki z zapasem baterii, koce termiczne, karimaty, śpiwory, koce polarowe nowe i używane (wyprane), batony proteinowe, odżywcze, herbata, chusteczki nawilżone, konserwy, suche lekkie wędliny z długim terminem zapakowane próżniowo, ryż, kasza, cukier, pieczywo z długim terminem, środki opatrunkowe ( bandaże , gazy jałowe, środki odkażające, plastry w rolce, najlepiej w dużych ekonomicznych paczkach, pampersy, kremy dla dzieci, podpaski, środki częstości, pakiety ubrań popakowane w kategorie wiekowe 1, 2, 3 lata 4-5 lat 6-8 lat 9-12 lat 12-16 lat. 
Organizatorzy proszą aby pakować od razu z podziałem na kategorię i opisać paczkę, karton czy reklamówkę. 

Wyjazd transportu  nastąpi w niedziele o godz. 11.00 na ukraińską granice. Tam rozpakujemy dary, które rozdysponują koordynatorzy na miejscu. Natomiast w poniedziałek 28.02 ok 10-12 zabierzemy z granicy 50 uchodźców do Poznania (centrum obsługi uchodźców - nocleg, posiłki i inna opieka) lub jeśli będą to osoby które mają w naszym mieście rodziny to także do Piły. Będą to zapewne głownie rodziny lub kobiety z dziećmi - informuje organizator tego wyjazdu Krzysztof Kassner

W niedzielę od godz. 11.00 do 18.00 będzie kontynuowana zbiórka w OSP w Pile. Z kolei w Liceum Salezjańskim dary będzie można przynosić ponownie w poniedziałek w godzinach pracy szkoły. 

fot. UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group