Wałcz chce przejąć dworzec kolejowy

21.02.2022   Autor: Jakub Sierakowski
1157---211
Władze miasta kolejny już raz zwracają się w tej do władz PKP. Do tej pory obie strony były daleko od osiągnięcia porozumienia. Czy tym razem się uda? 
 
Od lat stoi nieużywany, niszczeje i powoli zaczyna straszyć swoim wyglądem. Niestety, tak wygląda zabytkowy dworzec kolejowy w Wałczu. Należący do PKP budynek, z każdym rokiem traci na uroku. Jest jednak szansa, że to się w końcu zmieni. 

- Przecież to jest zabytek. To powinno być dawno uregulowane, to jest nasz dworzec. Myślę, że to, co jest w  tej chwili, to jest skandal. On powinien być odnowiony, odrestaurowany i przywrócony do użytku. Dobrze by było, żeby coś z nim zrobić, bo im więcej czasu mija, tym on bardziej niszczeje - mówią wałczanie. 
 
Miasto przejmie i co z nim zrobi? Jeżeli miasto ma pomysł, to proszę bardzo. Jak zapewnia miasto – pomysł na zagospodarowanie budynku jest. Na pewno nie świadczyłby on tylko usług transportowych. Na przykład swoją siedzibę mogłaby tam mieć Straż Miejska.  

Wałcz stara się o przejęcie budynku od 11 lat. Do tej pory bez skutku. W tym kontekście gorzkie słowa padają pod adresem kolei. Miasto chce wziąć sprawy w swoje ręce. 
 
- Przede wszystkim dlatego, żeby nie niszczał przez kolejne lata. Jak widzimy, PKP nie chce i nie czyni żadnych kroków, żeby zadbać o taki zabytek, o taką perełkę w naszym mieście. Widzimy jedyną szansę na to, żeby o niego zadbać, w przejęciu budynku - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 

Teraz piłeczka jest po stronie PKP. Władze miasta wysłały do kolejarzy kolejne pismo z wnioskiem o przejęcie budynku. W 2019 roku przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych informował, że PKP chce sprzedać dworzec. W przypadku braku ofert budynek przekaże miastu. Minęły 3 lata, a dworca ani nie sprzedano, ani nie przekazano miastu. Jak będzie tym razem? Na odpowiedź trzeba poczekać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group