Medycy z pilskiego szpitala nie dostali dodatku covidowego

18.02.2022   Autor: Artur Maras
---340
Pracownicy pilskiego Szpitala Specjalistycznego bez dodatku covidowego? Pielęgniarki z oddziału kardiologii żądają wypłaty zaległych świadczeń. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że dodatki zostaną wypłacone, ale najpierw trzeba zrobić porządek w dokumentacji, którą źle prowadziły niektóre oddziały.  
 
Sprawę nagłośnił Urząd Miasta. Pielęgniarki z oddziału kardiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji braku wypłat dodatków covidowych za listopad, grudzień i styczeń zwróciły się bowiem m. in. do prezydenta Piły. Pielęgniarki z oddziału kardiologii żądają wypłaty należnych pieniędzy w terminie 14 dni. W przypadku nieuregulowania płatności zapowiadają podjęcie działań prawnych. Jak się jednak okazuje niewypłacenie dodatków za pracę z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem SARS-CoV2 za trzy ostatnie miesiące dotyczy także innych oddziałów pilskiego szpitala.  
 
- Do dzisiejszego dnia dodatki covidowe za grudzień i listopad nie zostały nam wypłacone. Ciężko jest nam zaakceptować tę sytuację, gdyż ta sytuacja powtarza się po raz kolejny, bo za poprzedni rok pielęgniarki również miały ze znacznym opóźnieniem wypłacone pieniądze. Zdarzały się przypadki, że z nawet rocznym - mówi Agnieszka Drożdż, przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile. 
 
Dyrekcja szpitala tłumaczy, że powodem zwłoki są m. in. zwolnienia zdrowotne w dziale kadr i płac oraz niewłaściwe prowadzenie dokumentacji medycznej przez niektóre oddziały.  
 
- Największy problem jest z tym, że dokumentacja, która wpływa z oddziałów jest błędna. Wynika to z tego, że niewłaściwie są spisywane godziny, niewłaściwie czasami podawane są ilości tych godzin. Czasami jest brak podpisów - odpowiada Beata Szafraniec, zastępca dyrektora ds. finansowych i organizacji. 
 
 
Do dyrekcji szpitala nadal spływać mają niektóre dokumenty z oddziałów. - 14 lutego tego roku wpływa rachunek dotyczący listopada 2021- skarży się dyrektor Szafrański i dalej tłumaczy, że braki czy nieścisłości w dokumentacji zakwestionować może później Narodowy Fundusz Zdrowia, który wypłaca dodatek i to dla całego szpitala.  
 
- Jednoznacznie przekazuję pracownikom informację, że nie ulegnę tu żadnej presji, z racji tego, że staranność po naszej stronie wszystkich od początku stworzenia takiego dokumentu, poprzez weryfikację w dziale kadr i naliczenie później w dziale płac, musi być staranny i prawidłowy, jeżeli chodzi o środki publiczne. Bezwględnie w tej materii obowiązuje zasada dyscypliny finansów publicznych - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. 
 
Dyrektor zapewnia, że dodatki covidowe tak jak te przy poprzedniej fali pandemii na pewno zostaną wypłacone zarówno lekarzom jak i pielęgniarkom. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group