Ministerialne stypendia dla pływaków z Chodzieży

28.01.2022   Autor: Mateusz Manthai
226---210
Stypendia ministra edukacji dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży. Wyróżnienie odebrało 8 licealistów, którzy odnosili sukcesy w międzynarodowych zawodach sportowych.   

– Większość z uczniów otrzymała te stypendia za medale Mistrzostw Polski w pływaniu w płetwach, które odbywały się w czerwcu 2021 roku w Gliwicach. Natomiast trójka naszych reprezentantów wzięła udział w Mistrzostwach Świata Juniorów we Włoszech. Dwójka naszych reprezentantów - Kamil Pietras i Radosław Grabowski wzięli udział Mistrzostwach Świata Open Water w Kolumbii w Santa Marta. Łącznie z tych dwóch imprez nasi uczniowie przywieźli 3 brązowe medale - mówi Bartosz Smaruj, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO w Chodzieży. 
Medale to wynik ciężkiej pracy sportowców z I LO. Pływacy trenują kilka godzin dziennie. Dlatego, aby docenić wysiłek uczniów, dyrekcja zwróciła się do ministra edukacji o przyznanie 10 stypendiów za wybitne osiągnięcia sportowe. Ostatecznie do liceum trafiło 8 z 35 wyróżnień w Wielkopolsce. Za medale na międzynarodowych imprezach, każdy z nagrodzonych otrzymał 3 tysiące złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group