Pilscy terytorialsi szkolili się w Chodzieży

26.01.2022   Autor: Redakcja
1040---436
Taktyka, topografia, czy szkolenie medyczne – to niektóre zagadnienia, jakie przygotowali dla swoich żołnierzy, instruktorzy 122 batalionu lekkiej piechoty z Dolaszewa. Tym razem ćwiczenia obyły się w powiecie chodzieskim, w myśl zasady „szkolimy się tam, skąd pochodzimy”.

122 blp w Dolaszewie powiększa się i nabiera tempa szkoleniowego. Miniony weekend, żołnierze z północy Wielkopolski spędzili na doskonaleniu swoich umiejętności. Dowódcy oraz instruktorzy sprawdzali, jak ich żołnierze radzą sobie m.in. z pracą na mapie. Topografia to dziedzina, która bardzo przydaje się w wojsku. Kolejnym zadaniem, z jakim musieli zmierzyć się terytorialsi było nawiązywanie łączności. Drugiego dnia, dowódcy podzielili żołnierzy na grupy szkoleniowe i realizowali zagadnienia z zakresu taktyki czy szkolenia medycznego. Tym razem obowiązkowe ćwiczenia rotacyjne odbywały się w powiecie chodzieskim, który jest stałym rejonem odpowiedzialności dolaszewskiego batalionu.

- Jesteśmy najmłodszym batalionem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, więc nieustannie poznajemy nasz stały rejon odpowiedzialności. Ostatnie szkolenie rotacyjne postanowiliśmy zorganizować w kolejnym powiecie – chodzieskim. Mój plan na najbliższe miesiące to doskonalenie m.in. umiejętności strzeleckich. W kwietniu z kolei, mam zamiar zrealizować ćwiczenia w powiecie wągrowieckim. Nasze szkolenia są intensywne, ale oprócz tego, staramy się, żeby były atrakcyjne – tłumaczy ppłk Maciej Betka, dowódca 122 blp w Dolaszewie.
Ćwiczenia rotacyjne to również doskonały moment, by popracować nad kondycją w ramach zajęć z wychowania fizycznego.
Rekrutacja do batalionu trwa. Jakie kroki trzeba wykonać, by trafić do batalionu? Gdzie uzyskać informacje o rekrutacji? Wystarczy skontaktować się z rekruterem 12 WBOT za pośrednictwem TEJ strony internetowej. 

Najbliższe szesnastodniowe szkolenia podstawowe odbędą się w terminach:
- 11 marca
- 20 maja
- 19 sierpnia
- 14 października
- 10 grudnia

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska, 13 WBOT 
fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group