Policja wciąż szuka sprawcy napadu na kantor w Pile

13.01.2022   Autor: Artur Maras
---
Pilska policja poszukuje sprawcy napadu na kantor w galerii handlowej Vivo. Mężczyzna - jak informowaliśmy na portalu asta24.pl - groził wysadzeniem budynku.  
 
W poniedziałek po godz. 19.00 wydarzyły się sceny niczym z kryminalnego filmu akcji. Mężczyzna w kominiarce, z kapturem na głowie podszedł do mieszczącego się tu kantoru. 
 
- Przez okienko wsunął do ekspedientki kartkę, na której była informacja, że żąda 30 tys. zł gotówki w różnych walutach. Posiada również ładunek wybuchowy w swoim plecaku oraz że drugi ładunek wybuchowy został podłożony gdzieś na terenie tej galerii - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
 
Pracownica przytomnie uruchomiła cichy alarm, który postawił na nogi ochronę. Gdy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że z jego planów na skok stulecia nici, zaczął uciekać. Zbiegł z galerii przed przyjazdem służb. 
 
- W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników uruchomiono przewidziane w takich sytuacjach procedury i ogłoszono ewakuację centrum handlowego. Przebiegła ona sprawnie i bezproblemowo, ponad 600 osób bezpiecznie opuściło budynek. Policja, straż pożarna i grupa pirotechniczna podjęły odpowiednie czynności - fragment komunikatu z biura prasowego VIVO! Piła. 
 

Mundurowi nie znaleźli w budynku materiałów wybuchowych. Galeria od dzisiaj pracuje już normalnie. Mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za próbę napadu, ale także za fałszywy alarm bombowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group