Już po świętach. Co zrobić z choinką?

12.01.2022   Autor: Artur Maras
235---313
Święta, święta i po świętach. Wielu z nas zastanawia się co zrobić ze zdobiącym dotąd nasze domy z bożonarodzeniowym drzewkiem. Choinki w Pile odbierze Altvater odpowiadający za czystość w mieście. 
- Jeśli chodzi o cięte choinki to najlepiej wystawić je w miejscu gromadzenia odpadów, ale sprawdzając wcześniej harmonogram, aby nie szpeciły krajobrazu i nie stały zbyt długo. Jeśli ktoś ma choinkę w doniczce i nie ma możliwości, aby posadzić ją w ogródku czy na działce, to może przywieźć ją tutaj do bazy Altvatera na ul. Łączna 4A. Zaopiekujemy się nią odpowiednio. Będziemy ją podlewać i chronić przed wiatrem, słońcem i mrozem a na wiosnę zasadzimy ją na swoim terenie - zapewnia Zuzanna Błaszczyk-Koniecko z Altvater Piła. 
 
Altvater odbierze choinki cięte raz w styczniu i raz w lutym zgodnie z harmonogramem odbioru bioodpadów. Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie Altvatera. Oczywiście trzeba pamiętać o usunięciu z takiego drzewka świątecznych ozdób. W przypadku zabudowy wielorodzinnej niepotrzebną już choinkę zostawiamy przy wiacie śmietnikowej. W domkach jednorodzinnych przed posesją. Jeśli chcemy pozbyć się sztucznej choinki trzeba ja odwieźć do PSZOK-u. Gdy stłucze nam się przy tym szklana bombka nie należy wyrzucać jej do zielonego pojemnika, bo użyte do jej produkcji szkło nie nadaje się do ponownego przetworzenia. Powinna trafić do odpadów zmieszanych. Wszelkie ozdoby plastikowe czy metalowe, wrzucamy do pojemnika żółtego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group