Tak dla Polski. Walczą o samorządy na arenie polityki krajowej

21.12.2021   Autor: Artur Maras
421---209
Prezydent Piły oraz burmistrzowie Trzcianki i Wałcza w największym stowarzyszeniu polskich samorządowców “Tak! Dla Polski”. Członkami ruchu powołanego do życia w ubiegłym tygodniu w Poznaniu jest 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Cel? To walka o samorządy na arenie polityki krajowej – przekonuje Piotr Głowski.  

- Samorządowcy są od lewa po prawą stronę. Bardzo często o nawet skrajnych poglądach. Na pewno jedno co nas jednoczy to wiara w to, że w Pile, Trzciance, Chodzieży, gdziekolwiek w każdej z tych miejscowości lepiej, że to rada miasta, gminy podejmuje decyzje a nie ktoś w Warszawie - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
A w szczególności o tym co ma dotyczyć mieszkańców danej gminy. Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” to największa organizacja zrzeszająca polskich samorządowców ze wszystkich województw. Powołano go do życia w ubiegłą środę w Poznaniu. 
Zdaniem członków nowego stowarzyszenia, samorządność w Polsce jest zagrożona, a jeden z ważniejszych celów to wsparcie dla parlamentarnej i pozaparlamentarnej opozycji. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci wskazywali także na palącą potrzebę naprawy finansowania samorządów, konieczność dostępu do nowoczesnej edukacji oraz naprawy służby zdrowia.  
 
Oprócz Piotra Głowskiego do stowarzyszenia z samorządowców z naszego regionu przystąpili także m. in. burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski oraz burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group