S10 coraz bliżej? Jest wniosek o wydanie decyzji śrowodowiskowej

16.12.2021   Autor: Redakcja
---404
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych  Autostrad oddział w Poznaniu złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Piła - Wyrzysk. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej.
 

- Kolejnym etapem będzie opracowanie koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S10. Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie przystąpić do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji. Budowa drogi ekspresowej zostanie zrealizowana w systemie projektuj i buduj. W pierwszej kolejności wykonawca opracuje projekt budowlany, na podstawie którego zostanie uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ZRID umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych - czytamy na stronie internetowej GDDKiA w Poznaniu. 

Postępowanie przetargowe na realizację tego zadania GDDKiA planuje ogłosić w czwartym kwartale 2023 roku, a roboty planowane są na lata 2025-2028. 

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka drogi S11 Ujście - Oborniki. 
 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group