Obwodnica Ujścia coraz bliżej

07.11.2021   Autor: Redakcja
---
Droga ekspresowa S11 coraz bliżej. Chodzi o odcinek Ujście-Oborniki i obwodnicę tego pierwszego miasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła następny etap tej inwestycji. 
- Wykonaliśmy kolejny krok. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego odcinka. Co to oznacza? Po otrzymaniu tej decyzji, będziemy mieli już ustalony przebieg drogi na tym odcinku - tłumaczy Alina Cieślak, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału GDDKiA.
Na decyzję środowiskową czeka się mniej więcej 9-12 miesięcy. Dzięki niej, GDDKiA będzie wiedziała jakich konkretnie rozwiązań technicznych, można użyć przy budowie tego odcinka. Ta wiedza pozwoli na rozpisanie przetargu, co ma nastąpić na przełomie roku 2023 i 2024. Inwestycja ma powstać zgodnie z zasadami “Projektuj i buduj’, co oznacza, że wykonawca sam będzie musiał zaprojektować i zbudować drogę, rozplanować prace oraz otrzymać pozwolenia na budowę. Około 44 kilometrowy odcinek, ma powstawać w latach 2025 – 2028. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group