Pieniądze na wymianę starych kotłów w Wałczu

21.11.2021   Autor: Magdalena Lach
---
Program Czyste Powietrze działa w kraju trzy lata. Daje on m.in. możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych pieców lub docieplenie budynków.  Program ma poprawiać jakość powietrza i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.  Dotychczasową realizację programu podsumowano w czwartek w Wałczu. 
 
- W Wałczu zostało podpisanych już 90 umów. 104 wnioski, to jest 87% na łączną kwotę ponad miliona zł. To jest forma dotacji i pożyczki - 197 mln zł - mówi Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wałcz jest w czołówce miast województwa zachodniopomorskiego jeśli chodzi o liczbę złożonych wniosków. Miasto też jako jedno z pierwszych w województwie zawarło  porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W ramach porozumienia powstał m. in. punkt konsultacyjny w wałeckim urzędzie miasta. Każdy może w nim złożyć. Nabór cały czas trwa. Mieszkańcy Wałcza mogą dostać pieniądze w formie dotacji lub pożyczki na wymianę starych kotłów na nowe - ekologiczne oraz termomodernizację budynku. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group