Generalny remont chodzieskiego szpitala

05.11.2021   Autor: Mateusz Manthai
241---58
Odnowa elewacji i generalny remont oddziału wewnętrznego - to najważniejsze inwestycje Szpitala Powiatowego w Chodzieży w najbliższych tygodniach. Lista potrzeb lecznicy jest jednak dużo większa.  

- Od 16 lat szpital nie był z zewnątrz remontowany. Okazuje się, że to już 16 lat, a wydaje się to jakby było przed chwilą. Elewacja zrobiła się brudna, nie przystająca do rzeczywistości, stąd jej odświeżenie. Teraz szpital wygląda zupełnie inaczej. Także część oddziału wewnętrznego wymaga pilnej modernizacji. Skupiamy się w tej chwili na pozyskaniu środków na ten cel - mówi Krzysztof Szplit, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży. 
Kilka dni temu zakończył się remont bloku operacyjnego. Specjaliści zamontowali nową klimatyzację i system doprowadzania powietrza. Ma to poprawić komfort pacjenta i zapewnić sterylne warunki podczas zabiegów. Z pomocą przyszedł także Rządowy Program Inwestycji Lokalnych. 

Placówka zdrowia otrzymała pół miliona złotych na sfinansowanie części najpotrzebniejszych zadań. W tym roku szpital wzbogacił się między innymi o kompresor do uciskania klatki piersiowej, mobilny roentgen, czy windę w budynku głównym.  
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group