Powstają nowoczesne warsztaty dla murarzy, ślusarzy czy mechaników

18.10.2021   Autor: Magdalena Lach
712---409
Do końca tego roku zakończy się budowa nowoczesnych warsztatów przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu. Warta 9 mln zł inwestycja posłuży przede wszystkim młodzieży, która będzie tam się uczyć zawodu. 

- Jest już dosyć zaawansowany etap prac. Trochę mamy opóźnienia związane z pandemią, z materiałami, z kolejkami, czekamy na różne elementy. Ale jak widać prace zmierzają ku końcowi i myślę, że w tym roku kalendarzowym na pewno budynek zostanie oddany - mówi Piotr Filipiak, dyrektor PCKZiU w Wałczu. 

Pierwotnie budowa miała się zakończyć w tym roku jeszcze przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Uczniowie na nowe warsztaty będą musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Pod koniec roku zacznie się wyposażenie sal w niezbędny sprzęt. Część zostanie przeniesiona ze szkoły, a część zakupiona z projektu. 
Uczniowie i nauczyciele zaczną korzystać z nowego budynku od początku przyszłego roku, ale wszystkie zajęcia na dobre ruszą od września.  W nowoczesnych warsztatach wybudowanych przy ul. Bankowej w Wałczu zawodu uczyć się będą m. in. murarze, elektrycy, spawacze, ślusarze i mechanicy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group