Polski ryś najpiękniejszy w Europie. Poczta Polska świętuje

11.10.2021   Autor: News4Media
954---304
Państwowa spółka ogłasza sukces i nie ukrywa radości. Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs, a zawdzięcza to m.in. rysiowi. Dlaczego to piękne zwierzę zostało docenione w Europie?

Konkurencja była duża, bo trzeba było pokonać kandydatów z wielu krajów, a na rysia - oprócz Polski - postawiły także: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Litwa i Hiszpania. Jednak to propozycja Poczty Polskiej spotkała się z największym uznaniem odbiorców.

Chodzi o znaczek pocztowy z wizerunkiem tego zwierzęcia. Właśnie zdobył złoty medal w filatelistycznym konkursie Europa 2021. Tematem tegorocznej edycji były „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Zwycięski znaczek jest dziełem Bożydara Grozdewa, a jak zaznacza Poczta Polska - nasza propozycja wyprzedziła na finiszu głosowania oferty z Wysp Alandzkich (z żabą moczarową) i Ukrainy (z niedźwiedziem brunatnym).

- Złoty medal na arenie międzynarodowej w tak ważnym temacie społecznym i wśród tak znakomitej konkurencji napawa nas zrozumiałą dumą. Sukces ten jest namacalnym dowodem, że polska filatelistyka stanowi europejską czołówkę - komentuje Tomasz Zdzikot, prezes państwowej spółki i dodaje, że znaczki pocztowe są ważną formą przekazu bardzo istotnych treści, a ten nawiązuje do stanu naszej planety.
Konkurs zorganizowało międzynarodowe stowarzyszenie PostEurop. Od 9 maja trwało internetowe głosowanie i jednocześnie swoje zdanie wyrażali przedstawiciele administracji pocztowych, należących do organizacji. Następnie nad wyborem zwycięzcy pochyliło się eksperckie jury. To już drugie zwycięstwo Poczty Polskiej w PostEurop. W 2020 r. wygrała, proponując znaczek o tematyce „Dawne szlaki pocztowe”. W 2018 roku wydawnictwo z mostem w Tczewie zajęło drugie miejsce w głosowaniu internautów.

Za arkusz zwycięskich znaczków (nieostemplowanych) trzeba obecnie zapłacić około 40 zł. Pojedynczy kosztuje ok. 5 złotych. Koperta z tej serii, wraz ze znaczkiem, osiąga cenę około 16 złotych. 

fot. Poczta Polska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group