Koncert zespołu "Łzy" w sobotę w Pile

16.09.2021   Autor: Redakcja
170---937
Regionalne Centrum Kultury w Pile, firma ASTA-NET i Restauracja Molino zapraszają na koncert z okazji jubileuszu 25-lecia na scenie zespołu Łzy. 
Koncert Na dobry początek rozpocznie się na pilskiej Wyspie o godz. 20.00 w sobotę 18 września. Występ zespołu Łzy poprzedzi support w wykonaniu Heavylites. 
 

Zespół Łzy istnieje 25 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się osiem premierowych albumów Łez, z których trzy: W związku z samotnością, Nie czekaj na jutro i The Best Of 1996-2006 osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – Jesteś jaki jesteś pokrył się „złotem”.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album W związku z samotnością (2001 r.) z przebojami Agnieszka oraz Narcyz. Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to Łzy przebojem Oczy szeroko zamknięte zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka Oczy szeroko zamknięte, w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.

W 2010 roku nastąpił największy przełom w historii grupy. Odeszła dotychczasowa wokalistka Anna Wyszkoni. Jej miejsce zajęła Sara Chmiel. Obecnie zespół występuje w składzie: Sara Chmiel-Gromala (wokal), Adam Konkol (gitarzysta, kompozytor, tekściarz i producent muzyczny), Arek Dzierżawa (basista i kompozytor), Rafał Trzaskalik (gitarzysta), Adrian Wieczorek (klawiszowiec i kompozytor) oraz Dawid Krzykała (perkusja). 

fot. https://www.lzy.pl/o-zespole/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group