Protest rolników. Szykują się poważne utrudnienia w ruchu na DK11

25.08.2021   Autor: Paweł Różycki
701---544
AgroUnia na środę blokady w kilkunastu miejscach w Polsce. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na DK11 w okolicach Chrustowa. Początek protestu o godz. 12.00. Policja proponuje objazdy. 

AgroUnia zapowiedziała 48-godzinne protesty w całym kraju w odpowiedzi na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który, ich zdaniem, obraził ich wysyłając policję na zeszłotygodniowe protesty. W naszym regionie we wtorek rolnicy mieli utrudniać ruch na krajowej dziesiątce. Ostatecznie tak się nie stało.. Protest w Wielkopolsce ograniczył się do jej południowej części, a konkretnie DK11 w okolicach Nowego Miasta nad Wartą. 

W środę na godzinę 12.00 zaplanowany jest powolny przejazd traktorów od Ujścia do Piły drogą krajową nr 11 oraz blokada drogi w okolicach Chrustowa. W związku z tym pilska policja na bieżąco będzie kierować ruchem oraz wskazywać drogi objazdu. Dla pojazdów osobowych policjanci proponują alternatywną trasę z Chodzieży przez Kaczory do Piły. Dla pojazdów ciężarowych poruszających się w kierunku Piły zalecają objazd przez Chodzież, Oleśnicę, Czarnków, Trzciankę, Gostomię i Szydłowo. Dla pojazdów ciężarowych poruszających się w kierunku Szczecina przez Oborniki, Czarnków, Trzciankę i Wałcz (szczegóły na mapie). 
Jak zapowiada szef AgroUnii Michał Kołodziejczak, rolnicy będą strajkować do skutku. Co więcej stwierdził, że to, co będzie działo się 24 i 25 sierpnia, to dopiero "początek tego wszystkiego, co będzie działo się na jesieni".

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group