Pięściarki z Piły zdobyły złoto i srebro na mistrzostwach

21.06.2021   Autor: Redakcja
412---101
Oliwia Stolarczyk została srebrną medalistką Mistrzostw Polski juniorek w boksie, a Julianna Rutkowska została mistrzynią. Zawody odbyły się w Boleszowie koło Wejherowa.

To kolejny sukces zawodniczek pilskich Sportów Walki. Klub reprezentowały wicemistrzyni Europy Julianna Rutkowska oraz Oliwia Stolarczyk złota medalistka mistrzostw Polski w kategorii kadeta.

- Obie spisały się doskonale. Stolarczyk w pierwszej walce pokonała Annę Jezierską z UKS Sokół Lubraniec, a w półfinale uporała się z zawodniczką Orkana Gorzów Wielkopolski Sandrą Lipińską. W finałowym pojedynku po emocjonującym starciu ostatecznie sędziowie w stosunku głosów 3-2 wskazali jako zwycięzcę Julię Michałek z Rudy Śląskiej. Tym samym Oliwia Stolarczyk zostaje srebrną medalistką Mistrzostw Polski - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Pile. 
Jedną walkę więcej do finału musiała stoczyć Julianna Rutkowska.

- Kolejno bez większych problemów Rutkowska wygrywała z Sarą Fiedorow, Martyną Janc, Małgorzatą Pępek by w finale spotkać się z mocną Dagmarą Kaliszan z Szamotuł. Po nieco sennej pierwszej rundzie pilanki w dwóch kolejnych zdominowała rywalkę. Sędziowie nie mieli wątpliwości jednogłośnie wskazując zwycięstwo Rutkowskiej! To już trzeci kolejny tytuł mistrzowski Rutkowskiej, która została wybrana przez trenera Kadry Narodowej Tomasza Dylaka najlepszą zawodniczką Mistrzostw - czytamy dalej na stronie UM w Pile. 

fot. Sporty Walki Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group