Sukces zawodników klubu Sporty Walki Piła

15.06.2021   Autor: Redakcja
597---100
W miniony weekend w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski K1 seniorów i juniorów. Każdy z zawodników klubu powrócił z medalem.

W mistrzostwach, pilski klub reprezentowało pięciu zawodników: Dawid Siek, Piotr Woźniak, Alicja Bartosińska, Miłosz Bogucki i Maciej Różyło.

Piotr Woźniak, występując w kategorii 57 kg, już po raz piąty otrzymał tytuł Mistrza Polski. Po trzech walkach, brązowy medal zdobył Dawid Sitek, który wystąpił w kategorii 75 kg. Zawodnicy ci otrzymali powołanie do Kadry Narodowej seniorów K1.

Sukces osiągnęli również juniorzy pilskiego klubu. Miłosz Bogucki oraz Alicja Bartosińska zdobyli złote medale. Dla Alicji jest to pierwsze złoto w karierze. Srebrny medal wywalczył również Maciej Różyło, który otrzymał powołanie do kadry juniorów.
Mistrzostwa w Legnicy to najważniejsza impreza w amatorskim Kickboxingu w tym roku. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 300 zawodników z 76 klubów. Klub Sporty Walki Piła znalazł się na 4 miejscu wśród wszystkich zgłoszonych klubów.

W tym samym czasie odbył się również turniej bokserski w Koszalinie, w którym wzięły udział juniorki sekcji bokserskiej Sportów Walki. Oliwia Stolarczyk stoczyła niepunktowaną walkę, a Julianna Rutkowska wygrała pojedynek z Dagmarą Kaliszan, zawodniczką Szamotuły Boxing Team.