Policjanci ścigali pijanego kierowcę

25.05.2021   Autor: Redakcja
---840
W niedzielę 23 maja w Pile pijany kierowca uciekał przed policją.
 
Policjanci zauważyli pojazd marki Lancia, który przejechał na czerwonym świetle. Kierowca samochodu gwałtownie hamował i przyspieszał oraz zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna nie reagował na sygnalizację świetlną i dźwiękową policjantów, chcących zatrzymać pojazd do kontroli. -Funkcjonariusze wykorzystując drugi pas, zrównali się z autem. Ręką oraz policyjną tarczą dawali kierowcy kolejne sygnały do zatrzymania. Po dłuższej chwili kierowca zatrzymał pojazd. Gdy policjanci podchodzili do samochodu, mężczyzna gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg, podczas którego uciekinier popełnił szereg wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników ruchu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile sierż. Wojciech Zeszot
 
Ostatecznie kierowca wjechał na jedną z posesji w centrum Piły. Mężczyzna nie chciał wyjść z auta. Policjanci użyli siły fizycznej. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Był nim 33-letni obywatel Ukrainy, który miał ponad pół promila alkoholu we krwi. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, a także zakaz opuszczania kraju.
 
W miniony weekend policjanci w powiecie pilskim zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był m.in. 57-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk, mający ponad dwa promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group