Asta Video Fest

Pogoda na majówkę

30.04.2021   Autor: Marek Brzeziński
649---253
Tegoroczna majówka w regionie zapowiada się niestety średnio. Choć bywały już gorsze prognozy w ubiegłych latach, to raczej nie ma powodu popadać w euforię.

Sobota 1 Maja na ogół pochmurna lub z zachmurzeniem dużym i małą szansą na przejaśnienia, ale bez opadów. Poza tym można powiedzieć, że będzie umiarkowanie ciepła. Na termometrach zobaczymy od 10 do 12 stopni Celsjusza, wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich do 30km/h. Głównie ze względu na temperatury, czy brak opadów w tegorocznej wersji musimy uznać ten dzień za "najlepszy".

Niedziela 2 Maja
zdecydowanie pochmurna z konkretnym deszczem, zwłaszcza w drugiej części dnia. Będzie to związane z dość głębokim i dynamicznym niżem przemieszczającym się przez nasz kraj. Im dalej na wschód tym tego deszczu spadnie więcej. Niestety późnym popołudniem i wieczorem w niedzielę spodziewać się można silnego, a nawet porywistego wiatru lokalnie mogącego przekraczać 50-60km/h. Wiatr z kierunków północnych. Na termometrach ujrzymy zaledwie 7-8 kresek.
Poniedziałek 3 Maja o poranku jeszcze z możliwym słabym przelotnym deszczem odchodzącego niżu i zespołu frontów atmosferycznych z nim związanych. W miarę upływu dnia opady powinny zanikać, lecz na słońce raczej liczyć nie możemy. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 10-11 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Wiatr umiarkowany, momentami silniejszy do 40km/h nadal z kierunków północnych zmieniający się w nocy z poniedziałku na wtorek na zachodni.

Po majowym weekendzie zanim rozmawiać będziemy o wyższych temperaturach na poziomie 20 stopni czeka nas kolejne kilka dni w kratkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group