Plac Zwycięstwa przestanie być największym trawnikiem w mieście?

23.04.2021   Autor: Artur Maras
291---139
Plac Zwycięstwa w Pile zmieni się nie do poznania. Powstaną nowe alejki, oświetlenie oraz mała architektura. Po tym jak nie znalazł się kupiec na te tereny, miasto samo chce zainwestować tu nawet kilka milionów złotych i tchnąć w stare centrum nowe życie. 

- To jest duża, prawdopodobnie wielomilionowa inwestycja, która zmieni wszystko. Tam się pojawi infrastruktura, której dzisiaj nie ma, zaczynając od podciągnięcia wszystkich mediów. Musi być prąd, pewnie będzie woda, pełna infrastruktura związana z ciągami komunikacyjnymi ale w pełnej budowie czyli to nie będą żadne tymczasowe rozwiązania czyli idziemy w kierunku pełnego zagospodarowania terenu, również w zakresie zieleni - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły. 
Miasto wycofało się ze sprzedaży tego miejsca z powodu braku chętnych i samo zainwestuje w jego zagospodarowanie. Prace mają się zacząć jeszcze w tym roku.

Oprócz nowych ścieżek i małej architektury takiej jak ławki czy oświetlenie, pojawią się tu także elementy przypominające historię miasta, w tym także i katastrofę z końca XIX wieku nazywaną Studnią Nieszczęścia. Wówczas w trakcie odwiertu nowej studni, nastąpił gwałtowny wyciek wody, który w efekcie zniszczył w tym miejscu 42 domy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group