Zamieszanie z rejestracją na szczepienia dla 40 i 50-latków

01.04.2021   Autor: Redakcja
463---61
Od nocy ze środy na czwartek w internecie pojawiały się informację o możliwości zapisania się na szczepienie dla osób powyżej 40. roku życia. Informację potwierdził w Porannej Rozmowie RMF FM minister Michał Dworczyk. Teraz okazuje się, że czterdziestolatkowie, którym udało się zapisać na szczepienie w kwietniu, w ciągu dwóch najbliższych dni, będą mieli wyznaczoną datę szczepienia na drugą połowę maja. 

Dzisiaj pojawiła się informacja, że osoby w wieku 40-59 lat, które wcześniej zadeklarowały chęć szczepienia dostawały e-skierowania na szczepienie. Dotyczyło to ponad 600 tys. osób w całej Polsce. Z nieoczekiwanej możliwości zarejestrowania się na szczepienie zdążyło skorzystać ok. 130 tys. osób, po czym system e-rejestracji zawiesił się. Również w naszym regionie wielu czterdziesto i pięćdziesięciolatków zarejestrowało się i dostało skierowanie na szczepienie w kwietniu lub maju. Było to o tyle zaskakujące, że było to kompletnie wbrew programowi szczepień, który w tym momencie prowadzi rejestrację na szczepienia dla osób powyżej 60. roku życia. Wciąż trwają także szczepienia osób jeszcze starszych. Rząd tłumaczy, iż to błędem w systemie. 
-Błąd systemu spowodował zapisy 40-latków na szczepienia jeszcze w kwietniu. Osoby te dostaną propozycję zmian na termin majowy - powiedział na konferensji prasowej szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk -problem systemu zapisów na szczepienia dotknął 60 tys. osób. Przepraszamy bardzo te osoby - dodał. Z kolei w przypadku osób 50+, które zapisały się na szczepienie, to terminy które im wyznaczono, niezależnie czy na kwiecień czy na maj, zostaną zachowane. Dotyczy to również czterdziestolaktów, którzy otrzymali skierowanie na szczepienie w najbliższy piątek i sobotę. 

Jednocześnie wystąpił problem z dostępem do strony pacjent.gov.pl, na której można się zarejestrować na szczepienie i mieć dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Jak poinformował minister Michał Dworczyk e-rejestracja zaczęła na nowo działać popołudniu, a dostęp do IKP będzie uwolniony do końca dnia.  

fot. poglądowa News4 Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group